Γλυπτά
Ενθύμια διακοπών, ευρήματα εξερευνήσεων, ανθρωπογενή και μη υλικά και αντικείμενα, έρχεται η ώρα που «δένουν» μεταξύ τους αναδεικνύοντας κρυφά τους «ταλέντα», ρόλους και δυνατότητες που ίσως ούτε τα ίδια δεν είχαν ως τώρα «φανταστεί» ότι διαθέτουν. Ο χρόνος ωρίμανσης της ιδέας ποικίλει. Μπορεί αυτή να είναι άμεση, να γεννιέται ακριβώς όταν αντικρίζεις την πρώτη αυτή ύλη ενός επί του παρόντος αδημιούργητου έργου. Μπορεί όμως και να διαστέλλεται για καιρό, για μήνες ή παραπάνω. Συνήθως έτσι συμβαίνει όταν δεν βιάζεσαι, όταν δεν πιέζεσαι να «παράγεις» αλλά είσαι δοσμένος στο να δημιουργείς. Αφήνεις τη σκέψη ελεύθερη να αποφασίσει εκείνη πότε ήρθε η ώρα η σωστή.
Μια διαρκώς εμπλουτιζόμενη συλλογή μετασχηματισμών, πειραματισμών και εναλλακτικών χρήσεων και προσεγγίσεων του υλικού κόσμου που μας περιβάλλει.
Τοξοβόλος
Θαλασσόξυλα από μια παραλία προς Σούνιο μεριά που σχεδόν αμέσως, σαν έτοιμα από καιρό «μίλησαν» και «είπαν» τι θέλουν να γίνουν.
Δεν συμβαίνει συχνά αλλά όταν συμβεί δεν μπορείς να αρνηθείς.
Η φύση σμίλεψε με τον δικό της αφαιρετικό τρόπο τη φόρμα των πρωταρχικών υλικών δίνοντας στη συνέχεια τη σκυτάλη στην ανθρώπινη παρέμβαση για τα περαιτέρω.